DSC_2080-3.jpg

AKTUALITY

Aktuality.png
5. 2. 2015

Tak a je to konečně tady. Před nedávnem jsem na YouTube nahrála video, jak jsme balancovaly, posilovaly a protahovaly v roce 2014. Musely jsme se spokojit pouze se třemi balančními čočkami, ale i s nimi se dá dělat spousta cviků. Všechny cviky se ani do videa nevlezly.
V tomto roce bude cvičení zase ještě o něco zábavnější, protože se nám rozrostl arsenál balančních pomůcek o balanční burák a kulatou podložku, která balancuje na noze ve středu podložky.
31. 12. 2014
PF 2015.jpg
Je tady poslední den roku 2014, a tak je čas shrnout co se od sprna událo.

Náš volný čas momentálně vyplňují kromě vycházek hlavně dvě aktivity - canicross a dogfitness. A musím se přiznat, že hlavně canicross mě každým dnem chytá víc a víc. Je to skvělý pocit, když běžíte a pes táhne. Říká se, že u agility se pozná souhra mezi psem a psovodem, ale myslím, že u canicrossu je to mnohem výraznější. V tomto sportu musí zabrat oba dva a jejich práce je vyrovnaná. V agility psovod pomáhá psovi, tím že ho vede, v canicrossu taky musíte psovi sdělit kam má běžet, ale pes táhne a tím pes pomáhá psovodovi. Vždycky když Shanny tahá, vidím na ní jak zodpovědně to bere :D. Do tahu ji zapínám vždy ale jen na polovinu trasy, protože musíme šetřit záda.

Poslední víkend v srpnu jsme vyrazily s Mushing teamem Ostrava na mushingové soustředění. My jsme tam jely kvůli canicrossu. bylo to super, ale bylo to taky hodně náročné :). Původně to mělo být soustředění pro začátečníky, ale dopadlo to tak, že začátečníci se moc nenahlásili a tak jsme tam byli začátečníci jenom dva, přičemž druhý začátečník nebyl začátečníkem v běhu ale pouze v canicrossu. V pátek po příjezdu jsme si šli "zaklusat", což pro mě znamenalo běžet mým běžným tempem :D. Poté jsme vzali psy a šli znovu běhat. Věděla jsem, že canicrossaři jsou rychlí, ať už z nejrůznějších videí nebo z výsledkových listin závodů, ale stejně mě to na vlastní oči hodně dostalo :). Já sem nestihla málem udělat ani jeden krok a ostatní už mizeli v dáli :D. Po těchto dvou trénincích už jsem byla naprosto vyčerpaná a to nás večer ještě čekala Zumba. No na tyhle tanečky jsem totálně neschopná, tak jsem tam s sebou pohazovala jak hadrový panák a snažila se alespoň trošku napodobit ostatní :D. V sobotu ráno nás opět čekal trénink se psy a potom trénink techniky běhu.
1888863_733688510038304_8623141314626444111_o.jpg
Odpoledne následovalo kondiční cvičení s trenérem Jardou Kalousem. Byl to opravdový záběr a z tréninku jsem odcházela prakticky v bezvědomí :D.
10580792_733584053382083_9178201497045457247_o.jpg
Večer nás naštěstí čekal oddech - přednáška o výživě a první pomoci psa veterinářky Hanky Honsové a přednáška o mushingu Martina Urbančíka. V neděli ráno už nás čekal pouze MINI závod v canicrossu bez psů, což znamenalo, že místo psů byli zapřažení lidi. Losovalo se kdo bude pes a kdo psovod. Já byla pes :D. Naše dvojice doběhla poslední, samozřejmě mou vinou :D. I přesto že byla trasa krátká, zjistila jsem že si neumím vůbec rozložit síly, po doběhu jsem usoudila, že jsem mohla běžet aspoň trošku rychleji :D. Pak už následovalo balení, loučení a odjezd domů.
10661776_740975865976235_6822474843508115696_o.jpg
10547347_733688866704935_3927887723856622751_o.jpg
Soustředění bylo fakt skvělé. Nejprve jsem odjížděla s velkým odhodláním, že začnu pořádně trénovat, což bylo překaženo začátkem semestru a abych měla na tréninky čas, tak bych asi musela zrušit spánek :/. Pak jsem dlouhou dobu přemýšlela, jak to vše zkloubit dohromady, až jsem došla k závěru, že žádné závodění mě se Shanny nečeká. Nechávám ji tahat maximálně dva až tři kilometry, protože se bojím, že by jí víc mohlo ublížit. Tah od ní vyloženě nevyžaduji, ale když táhne, tak ji chválím. A také jsem si uvědomila, že canicross je sport, kde ani tak nepotřebuje trénovat pes, ale hlavně člověk a pravidelné tréninky jsou nezbytné, což prostě dohromady se studiem architektury nezvládám. Rozhodla jsem se tedy, že běhat budu pouze rekreačně.

Před vánocema jsem se ale dozvěděla, že 26. 12. budou v Hlučíně malé běžecké závody (bez psů). Protože jsem dřív do Hlučína jezdívala za babičkou a dědou, tak jsem se rozhodla, že závody zkusím. Na závody vyrazily i holky z Mushing teamu Ostrava a jedna členka týmu byla tak hodná, že mi dělala celý závody vodiče. Já jsem se trápila, ona si vyklusávala :D, ale skvěle mě celý závod povzbuzovala a já si tak zaběhla svůj osobní rekord - konečně jsem pokořila hranici průměrné rychlosti 6 min/km rychlostí 5:54/km :). Taky jsem si splnila svůj cíl - nebýt poslední :). Byl to můj první a myslím, že na dlouhou dobu i poslední závod. Přece jenom by to chtělo víc trénovat, abych pak neměla celou cestu pocit, že upadnu do bezvědomí :D.
10414491_796963617044126_3480216491121606850_n.jpg
10806276_796963573710797_8428617395828900112_n.jpg
10405491_796963603710794_2232624051722130462_n.jpg
Naše druhá aktivita, kterou trávíme tu trošku volného času co mám, je dogfitness. Pomalu se rozrůstá náš arsenál cvičících pomůcek, v čemž hlavně pomáhá výprodejové oddělení v IKEA :D. Pokáždé odcházím s nějakou deskou, kterou chci předělat na cvičební pomůcku. Dále máme doma už tři čočky, které jde taky skvěle kombinovat a využít pro spoustu cviků. V létě jsem slibovala video a hlásím že video stále poctivě natáčím, ale nějak není čas ho upravit a já si tohle vánoční volné období před zkouškama snažím co nejvíc užívat se Shannynkou společnýma procházkama a výběhama :).

Tak Vám přeju do nového roku hodně štěstí, zdraví, úspěchů a volného času, ať máte čas se věnovat svým pejskům :).
 
( Zdroj fotek: Mushing team Ostrava - http://mushingteamostrava.cz/ ,  https://www.facebook.com/CanicrossOstrava )
 

3.8.2014


   Asi to bylo tím upršeným počasím, před několika dny mě přepadla nějaká nostalgie a já si pročítala naše staré "aktuality". Kolik jsem měla se Shanny plánů, jak se vyvíjelo naše počínání v obedience a agility. Jak jsem neustále plánovala, jak konečně začneme pořádně agility trénovat.... No jak z předchozích příspěvků můžete vědět, všechny tyhle moje ambice byly přerušeny Shannynčiným zraněním na intenzivním tréninku agility na začátku tohoto roku. Poté se zjistilo, že se nejedná o zranění, ale trvalou nemoc - pravděpodobně spondylóza :(. Donedávna jsem si vlastně ještě myslela, že to pro nás nemusí znamenat konec agilitění, že budeme schopné trénovat alespoň na snížených překážkách. Přišlo ale vystřízlivění a já zjistila, že Shanny má problémy právě ze skákání. Sice běhá s nadšením a nedává na sobě prakticky nic znát, ale nemocnou páteř má spojenou s únikem moči a to je téměř jediný způsob jak na ni lze poznat, že má bolesti. Vůbec jsem netušila jak je Shannynka statečná, jak dlouho už musela trpět, ale nikdy na sobě nenechala nic znát a ještě měla z tréninků a veškerých našich aktivit radost. Neustále přemýšlím, jak dlouho už se s tím Shannynka trápí a vzpomínám jak občas vyhýbala skočky, vypadávala ze slalomu, byla opatrná při hře s ostatními pejsky, nebo si s nima nechtěla hrát vůbec. Vybavuji si jednotlivé situace a napadá mě, jestli si to Shanny nese s sebou celý život.
   S agility jsme se tedy už definitivně rozloučily, což mě mrzí nejvíc kvůli tomu, že to přišlo ve chvíli, kdy jsem si to začínala srovnávat v hlavě, začínaly jsme si se Shanny na parkuru rozumět a Shannynku to ohromně bavilo. Samozřejmě může být ale vždycky hůř, a proto se momentálně nejvíc raduju z aktivit, na které jsem přišla, že Shannynce nevadí, naopak ji pomáhají. První je canicross, kterým si buduje fyzičku. Běhá pouze v mírném tahu a hlavně v klusu. Další je plavání, které Shannynku moc baví a ráda aportuje z vody klacky a balónky. No a samozřejmě naše procházky a delší výlety. Z každého našeho společného kilometru mám radost. Také posilujeme zádové svaly balančími cviky. Postupně natáčím video s tímto cvičením a na konci prázdnin hotové video přidám zde na web.
   Spousta lidí si uvědomí co má, až ve chvíli kdy to ztratí. Tyto události jsou pro mne takovým zdviženým výstražným prstem, abych si vážila toho co mám a opět si uvědomila co je vlastně důležité - ne zapsané splněné zkoušky ve výkonostním průkazu, ale to že můžeme být každý den spolu - každý den, kdy Shanny nic nebolí a je šťastná a můžeme se radovat ze společných procházek.
 
Ještě jsem se nepochlubila s Shannynčiným novým canicrossovým postrojem od Non-stop dogwear. Dlouho jsem přemýšlela, od které firmy tahací postroj vybrat, nakonec zvítězil tento, protože má podle mého názoru nejlepší konstrukci.
DSC_1122-2.jpg

Na konci srpna jsme přihlášené na třídenní mushing soustředění v Bartošovicích, které pořádá Canicross Ostrava. Podle programu si teda dáme pořádně do těla, tak se teď snažím trénovat hlavně svoji fyzičku, ať si tu ostudu neuděláme zas až tak velkou :D.
DSC_1336-2.jpg

18.4.2014

Přesně před sedmi lety jsem si to s obojkem a vodítkem v ruce nakráčela do ostravského útulku pro Shannynku :). Do auta se nacpala málem dřív než jsme ho stihli otevřít (to abysme ji neujeli :) ) a doma se mi hned uvelebila na klíně a spinkala ...a od té doby je tak úžasná jak je a většinou ještě úžasnější :).

0-0.jpg
A ještě doplním co se u nás děje :).

Od ledna vše probíhá hlavně v rehabilitačním duchu.

9.3. jsme vyrazily na intenzivku Dog Fitness k Lence Blachové do psí školy Koira. Bylo to super a Shannynka se krásně snažila :). Doma teď pilně cvičíme a snad se mi podaří natočit i nějaké video.
IMG_2958.jpg
IMG_2960.jpg
IMG_2961.jpg
IMG_2962.jpg
IMG_2966.jpg
IMG_3105.jpg
IMG_3106.jpg
IMG_3237.jpg
20.3. k nám domů přijela MVDr. Lenka Zemanová na Dornovu metodu, baňkování a magnetoterapii. Zjistila že Shannynka měla poslední obratel na páteři vychýlený, tak to hned napravila. Přišla také na to, že má Shannynka špatnou skoro třetinu páteře a že občasný únik močí, který jsme nedávno řešily s veterinářem, je taky způsobený problémy s páteří. Ještě nás čeká jedno ošetření a pak už to snad s těma zádama bude lepší (anebo nejlépe úplně dobré) :).


 
4.2.2014
 
Shannynka dnes slaví 7. narozeniny! Alespoň tedy dnes je ten oficiální den, který má napsaný v očkováku i výkonnostních knížkách, správné datum se nikdy nedovíme. Uteklo to jako voda a za tu dobu jsme spolu ušly pořádný kus cesty. Jako dneska si pamatuju den, kdy jsem ji viděla poprvé – Shannynka mi tehdy okusovala jeden z mých asi deseti náramků :D a pracovnice útulku mi říkala, že tohle je první věc, kterou mi zničí a že to bude makačka – nemohla se mýlit víc. Shannynka je totiž nejhodnější a nejlepší pes (a ani ten náramek mi tehdy nezničila). Je to prostě můj malý úžasňák :). 
Co dodat…snad jen, že Shannynce přeju hlavně zdraví, protože v poslední době na nás nějak začíná vystrkovat růžky, ale věřím, že vše bude v pohodě :).
DSC_8426-2.jpg
A teď ještě pár novinek, které jsem zde ještě nestihla doplnit.

Konečně jsem dokončila album z našeho pobytu na Rudě v srpnu 2013. Prohlédnout si ho můžete zde.
DSC_8337-2.jpg
18.1. jsme byly na intenzivním tréninku agility s Eliškou Panáčovou. Shannynka běhala moc krásně, já jsem ji, jako vždy vedla hrozně :D. Bohužel pak si ale Shannynka skřípla zádový sval :((( a s běháním bylo utrum. Jak to ale šlo Shannynce hezky do onoho zranění se můžete podívat na videu:
Hned po intenzivce jsme vyrazily k veterináři, kde nám teda bylo řečeno, že jde pravděpodobně o skříplý zádový sval. Takže jsme měly dva týdny klidový režim. Po skončení klidového režimu jsem hned vyrazila do Ostravy za Lenkou Blachovou, ať nás naučí posilovací cviky na záda. Možná taky budeme dojíždět na hodiny dog fitness. Dále mám v plánu se Shannynkou podstoupit Dornovu metodu, ale to ještě chvilku budu muset šetřit :D. Věřím ale, že to bude v pořádku, vlastně už teď vypadá Shannynka naprosto v pohodě, ale i tak nechci nic zanedbat nebo uspěchat.

 
1.1.2014
S prvním dnem nového roku přidávám první příspěvek. Nejprve ale ještě pár událostí z roku starého:
 
22.9.2013 jsme byly na závodech agility Katmajácké derby v Opavě. Podařilo se nám složit jednu zkoušku, i když s jednou chybou. Na tento běh se můžete podívat ve videu. Takže už nám na postup do A2 zbývá jediná zkouška, ale myslím, že není kam spěchat, protože přece jenom to mé vedení není nijak závratné (spíš naopak :D ) a když tak koukám na dvojkové parkury, tak se obávám že by to nijak dobře nedopadlo :D.
V říjnu jsme si také vyzkoušely nový sport a totálně mu propadly - canicross. (Alespoň já rozhodně a myslím, že i Shanny má radost, že se konečně může opřít do vodítka a nemusí pořád poslouchat "pomalu" :D ) 23. 10. jsme totiž vyrazily na náš první společný trénink skupiny canicross Ostrava. Totálně mě to chytlo, kompletní výbavu už máme doma a začly jsme pravidelně trénovat. Bohužel jsem si ale musela udělat nedobrovolnou dvouměsíční pauzu, ale teď už jsou snad zdravotní problémy definitivně zahnány a tak jsme se do toho opět pustily :).
Kdo mě sleduje na Facebooku ( www.facebook.com/marketa.kana ), tak ví, že jsem na rok 2014 vytvořila kalendář. V tomto kalendáři jsou mé fotky pejsků, kteří se ke svým majitelům dostali buď z útulku, nebo byli odebráni lidem, kteří jim ubližovali. Z každého kalendáře šla částka 50 Kč Moravskoslezskému spolku na ochranu zvířat, který pomáhá opuštěným, nemocným a týraným zvířatům. Kalendářů se nakonec prodalo 48 kusů, a tak se pro spolek vybralo 2400,-. A jak mi bylo spolkem sděleno, z peněz se zaplatí kastrace jedné fenečky :).
fb-2.jpg
23.12.2013 jsme vyrazily s našima agiliťáckýma kamarádama na předvánoční procházku. Sešlo se nás celkem 12 pejsků, takže to byla parádní smečka. Bude z ní pár fotek, ale momentálně jsem fotkama zavalená až po uši a snažím se je nějak zvládnout postupně, takže to bude asi nějakou dobu trvat.
DSC_0402-2.jpg
Od katmajáckých závodů jsme se bohužel nedostaly na žádný trénink agility, a tak jsem se přihlásila na intenzivku k Elišce Panáčové na 8.1.2014. U Elišky jsme už na jedné intenzivce byly v létě a bylo to super, takže se móc těším :). No a od tohoto měsíce by také měly začít tréninky v hale, takže zase začnem s trénováním naplno.
V únoru by snad měly být nějaké zkoušky agility, takže zase možná pojedeme zkusit štěstí :D.

Tak to je z událostí asi vše.
Do nového roku Vám všem přeju mnoho štěstí, zdraví, úspěchů a spoustu zábavy s Vašimi pejsky :)
 Přáníčko a PFko sice bylo na úvodní stránce, ale přidávám ho i tady.
A na závěr "těžce pracující Shannynka" :D.
PF 2014-2.jpg
DSC_843-2.jpg


 
14.9.2013

Delší dobu jsem neaktualizovala a kupodivu to tentokrát nebylo proto, že by se nic nedělo, ale spíš proto, že se toho dělo až moc :D. Vezmu to hezky popořádku :).

Na Rajče jsem přidala nové album Trošku léta, trošku Shannynky.
DSC_7200-2.jpg
V sobotu 10.8. jsme vyrazily na další závody, tentokrát na oficiálky do Větřkovic. Ve všech bězích jsme se diskvalifikovaly, ale doporučuju shlédnout video, protože se u toho určitě pobavíte :D.   
Den po závodech jsme raději na zlepšení nálady vyrazily na procházku do Hradce nad Moravicí. Vzala jsem s sebou i foťáček, a tak se můžete kouknout na fotky zde.
DSC_7775-2.jpg
V neděli 25. 8. jsme se zúčastnily intenzivního tréninku agility s Eliškou Panáčovou. Trénink byl skvělý a já jsem se přesvědčila, že když začnu makat, tak Shannynka běhat opravdu umí. Máme natočené video, ale to upravím až někdy později spolu s dalšími letními tréninky agility.
O víkendu 30.8. až 1.9. jsme vyrazily i s rodinkou zase na Rudu. Tradičně jsme si prošli trasu Rešovských vodopádů, vyšli na vyhlídku Křížový Vrch a poprvé jsme navštívili zříceninu Rabštejn, což byl teda také skvělý zážitek :). Fotek mám zatím jenom pár, ale až budu mít celé album přidám zde odkaz.  
DSC_8597-2.jpg
DSC_8733-2.jpg
DSC_8584-2.jpg
Od září jsme začly se Shannynkou navštěvovat nový kurz Přivolávačů s Lenkou Blachovou v Ostravě. Přivolávačské hry vychází z online kurzu Susan Garett  "The 5minute formula to a brilliant Recall".
V neděli 8.9. jsme vyrazily na další závody (já vím, rozjely jsme se :D ), tentokrát do Suchdola nad Odrou. Byl to Jumpingový speciál, takže jsme absolvovaly dva jumpingy a jednu zkoušku. V obou jumpinzích jsme se bohužel diskvalifikovaly, což se teda zvlášť u druhéhu běhu není čemu divit, při mém přišerném (nebo spíš neexistujícím) vedení, ale zkoušku jsme kupodivu zvládly a umístily se na druhém místě :). Takže konečně máme první zkoušku v A1. 
Na závěr jedna horší zpráva. No pravda je, že nakonec vše dopadlo dobře, takže až tak hrozná není. Začla jsem u Shannynky pozorovat únik moči, který se teda rychle ztupňoval. Objevilo se to vždy po tréninku, a tak jsem usoudila, že je to proto, že se Shanny podchladí, poté co se při tréninku ochlazovala v potoku. Bylo mi to ale dost divné, protože do potoku lezla přes velké vedra a já sem ji jinak po celý trénink hlídala na lavičce a ještě na dece. Když se to ale objevilo i během víkendu na Rudě po dni kdy ve vodě vůbec nebyla, tak jsem hned jela k veterináři. První mi bylo sděleno, že to může být kvůli kastraci, o čemž už jsem slyšela a byla s tím i celkem smířená. Usoudili jsme, že to teda neovliňuje podchlazení, ale fyzická zátěž, což ale zase moc nesedí na to, že by to způsobovala kastrace. Proto následovalo vyšetření moči a rentgen. V moči byly krystaly, vysoké PH a bílkoviny, ale na rentgenu naštěstí žádný nález nebyl. Takže je ještě možné, že je to způsobeno nepřeléčeným zánětem, a tak jsme nasadily antibiotika a čekáme, jestli to zabere. Jestli ne, tak to asi opravdu bude způsobené kastrací a myslela jsem si, že to už nás pak nic nezachrání, ale pan veterinář mě uklidnil, že potom se podává speciální sirup a tím by se to mělo spravit. Takže jak říkám, nakonec vše dobře dopadlo. Teď už jen čekám, jestli Shannynce pomůžou ty antibiotika.
Na neděli 22.9. jsme se Shannynkou přihlášené do Opavy na Katmajácké derby, tak nám držte palce :).
DSC_8140-3-2.jpg
DSC_8092-2.jpg

19.7.2013

Je načase, abych se pochlubila, jak se nám dařilo v neděli 14.7. na neoficiálních závodech agility O Javornickou tlapku ve Veřovicích.

Ve hře jsme se umístily na 11. místě z 15 pejsků. Shannynka se prostě uprostřed běhu rozhodla, že se půjde podívat, jací pejsci to tam v předchozích bězích čůrali :/. Naštěstí jsem ji stihla odvolat dřív než to přečůrala a běh jsme dokončily. V jumpingu jsme se umístily na 3. místě z osmi pejsků, i přesto, že měla Shanny dost blbý karambol s překážkou. A v agility jsme se umístily na 4. místě, opět z osmi psů. Shanny měla jedno odmítnutí. Nakonec jsme se ale vlezly v součtech do 3. místa :). Shannynka byla ohromná šikulka, až na to čuchání běžela opravdu krásně a rychle. ostatně se na to můžete podívat sami:

A taky jsem s sebou vzala foťák, ale byla jsem šíleně líná, takže jsem fotila jenom malinko :D. Ale najdete tam třeba i výsledkové listiny.  

DSC_6777-2.jpg

7.7.2013

Kdo sleduje naši fotogalerii, tak si asi všiml, že tam přibylo spoustu nových alb:

Domov pejskům - projekt, kdy se s pejsky z útulku v Ostravě - Třebovicích (odkud je i Shannynka) fotili zahraniční studenti z VŠB - TUO a Ostravské univerzity. Já jsem na této akci byla jedna ze dvou fotografů. Profily pejsků naleznete na webu projektu Domov pejskům. A taky o této akci (stejně jako o projektu Ztratil se mi páníček) byla natočena reportáž Českou Televizí.
Alba Dvě fenečky z Karviné hledají nové domovy a Hope z Karviné hledá nový domov jsou věnované fenečkám, které Moravskoslezský Spolek na ochranu zvířat zachránil z asi dvacetičlenné smečky, kde žily fenečky v hrozných podmínkách. Fenečka Malá I. už našla nový domov, ale fenečky Malá II. a Hope na své domovy pořád čekají.
Další dvě alba jsem fotila pro organizaci Mazlíci v nouzi. Mazlíci v nouzi - Mimi a Sisi - obě fenečky pochazí z množírny v Lískovci a už své domovy našly. Ťapinka je štěňátko od Mimi. Narodilo se už v péči paní Měrkové z organizace Mazlíci v nouzi. Byla jediná ze štěňátek, kterou nikdo nechtěl, protože měla špatně vyvinutý prstík na tlapce a v budoucnu bude muset podstoupit operaci. Při focení přišla s dárkovým balíčkem pro Mazlíky v nouzi (dnes už kamarádka) Hanka a do Ťapinky se na první pohled zamilovala - aby taky ne :). Ťapinka je tak už doma u své rodiny. Začaly taky chodit na cvičák, kde spolu trénujeme poslušnost a musím říct, že Ťapinka je ohromná šikulka.
Žofinka je fenečka, kterou se opět Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat pokouší zachránit z nevhodného prostředí. Při focení byla úžasná. Užívala si volný pohyb a hraní s klackem. Více se o fenečce dovíte zde.
15. června jsem byla fotit na Výstavě voříšků a psů bez pp na ZKO Opava. Byla to opravdu hodně povedená akce - organizace výborná, počasí nádherné...
A poslední album je ze včerejších vozatajských závodů, které se konaly v Kobeřicích.

A to je z fotek vše. Ještě mám jednu novinku, a to že 14.7. jsme přihlášené se Shannynkou na neoficiální závody agility, tak nám držte palce :). 

Na závěr jedna letní fotka, kterou jsem nedávno ulovila.
DSC_6303-2.jpg

26.1.2013

Do fotogalerie jsem vložila album z Focení s Terezkou a jejím šelťákem Aiseym. Taky je tam pár fotek Shannynky.

Další nové album ve fotogalerii je z natáčení projektu Ztratil se mi páníček, na kterém se podílím. Více se o projektu můžete dozvědět na webových stránkách, anebo z reportáží České televize (Psí kampaň v ostravském útulku) nebo televize Polar (Kampaň "Ztratil se páníček").
DSC_4481-2.jpg


5.1.2013

S malým spožděním Vám všem přeju hodně štěstí a zdraví do nového roku.

Při uklízení v počítači jsem našla starší sekvence fotek z našeho procházkového blbnutí :). Nedalo mi to, a tak jsem z nich vytvořila video.
A Little Bit of Fun

12.11.2012

Stránky mají nový kabát - už mě ta černá barva nějak přestala bavit :). Mírně jsem poupravila strukturu stránek, tak jsem to tu snad trochu zpřehlednila.

Nedávno jsem také zrušila rubriku Plány, protože jsem zjistila, že v mém případě nemá smysl si něco plánovat :D. Od dubna jsem nebyla na žádném tréninku agility a obedience cvičíme jen tak občas. Možná se ještě někdy k té zkoušce OB-Z dohrabeme, ale to je ve hvězdách.

Od srpna máme nového člena rodiny - morče Matýska. Je to náš další nalezeneček, protože se toulal po ostravském sídlišti, odkud se dostal do útulku Nadace na pomoc zvířatům v Ostravě - Porubě a odtud k nám domů :).

Do Fotogalerie přibylo pár nových alb - z mé dovolené v Německu, z mého výletu do Liberce a konečně taky jedno se Shannynkou - z prodlouženého víkendu na Kružberku s Darjou a Orrykem.

To je asi z novinek vše. Ještě Vás můžu pozvat na své další webovky, kde jsem nedávno také provedla pár změn.Zápatí.jpg

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one