DSC_2080-3.jpg

Březen

30.3.2010

Soustředění mládeže s Karlem Kováčem  27.-28.3.2010

   Stopy...tak s těmi už jsem si pěkně dlouho nevěděla rady. Vždycky, když jsem se na nějakou tu stopu už dokopala :D, tak jsem viděla, že Shanny moc nechápe o co jde. Vždycky mi přišlo, že se bezhlavě řítí za pamlskama, které jsem tam pokládala, a já vlaju na konci vodítka za ní :D. Bylo to způsobeno hlavně špatným postupem nácviku už od začátku, ale je fakt, že to nebyla chyba jenom výcvikářů. O stopách jsem nic nevěděla, a tak jsem neviděla chyby, které Shanny dělala a i kdyby, tak bych je stejně neuměla opravit. Shanny sice vždycky stopy bavily (koho by taky nebavilo vyžírání pamlsků :D ), ale mě nebavily vůbec, když jsem neměla ponětí, co že mám vlastně dělat.
   Tohle soustředění jsem potřebovala jako sůl...(V červnu jdeme na zkoušku ZPU1) Pravda je, že jsem trošku váhala, jestli mám jet, protože na soustředění byli samí pracovní psi. Samí ovčáci, maliňáci a do toho Shanny :D, ale nakonec jsme si (snad) ani neudělaly ostudu. Instruktorem byl pan Karel Kováč (3. místo na MS FCI stopařů v r. 2009).
   Když jsme v sobotu přijeli, šli jsme hned na teorii. (Zvláštní, že ve škole se nedokážu soustředit 45 minut a tam jsem vydržela tři hodiny :D.) Po teorii a obědě jsme hned vyrazili na stopy. Byla jsem nervózní jak na zkouškách. Minulý rok jsem stopám moc nedala a tenhle rok jsem byla jednou. Nejvíc jsem se obávala, že ani nedojdeme na konec. Dali jsme si totiž kolík jenom na nášlap, víc nic. A to já nenajdu lom, ani když ho mám označený kupou listí :D. Naštěstí byla Shanny opravdu šikula a šla krásně po stopě, což jsem poznala aspoň podle toho, že vyjídala pamlsky, které měla cca co 9. krok (obvykle je mívá co 5. krok). Pan Kováč není zastáncem pamlsků na stopě a myslím, že měl u Shanny pravdu, že jich přinejmenším nepotřebuje tolik. Shanny se totiž za pamlskama otáčela, když je přešla a pak je za sebou ucítila. Stopa byla taky dost stará (na nás :D - p. Kováč totiž za starou stopu považuje stopu min. 5 hodin starou :D ), možná i víc než půl hodiny (obvykle děláme sotva 15 minut staré...). Konec stopy jsme nakonec bez obtíží našly, sice bylo pomalejší zalehnutí předmětu, ale to už dotrénuju :).
   V neděli jsme vstáváli v sedm hodin (a vzhledem k tomu, že byl posun času, tak vlastně v šest :/ ), šli na snídani a pak zase hned na stopy. Sice pršelo a byla zima, ale bohužel.... Zase jsme šli rovnou stopu a bylo to lepší než v sobotu. Shanny už se netočila za pamlskama, asi spíš díky větru, který nefoukal do zad, takže je cítila hned. Sice šla trochu vedle stopy, ale to bylo zase dáno tím, že vítr foukal zboku. Předmět opět zalehla pomaleji.
   Poslední stopu, jsme šli úplně bez pamlsků a se dvěma předměty. Tady už jsem si fakt myslela, že to nedojdem. Když jsem chodila minulý rok pravidelně na stopy, tak jsem chodila jednou týdně. Pak skoro rok vůbec a teď najednou tři stopy....Tak trochu jsem čekala, že se na to Shanny už vykašle. Navíc, tím, že tam nebyly pamlsky, tak jsem ani nevěděla, jestli vůbec ještě jsme na stopě. Opět byl označen pouze nášlap. Shanny ale krásně čuchala a našla oba předměty, které myslím už zalehla trochu rychleji.

   Takže, tohle soustředení mi dalo strašně moc. Konečně vím, co mám vlastně dělat, jak co opravovat, jak se chovat. Pan Kováč byl skvělý a uměl všechno hezky vysvětlit. Teď už jen pilně trénovat....


22.3.2010

Po měsíci konečně aktualizace :D...no nic moc, jenom jsem na Homepage dala novou fotku, kterou jsem vyfotila na dnešní procházce, protože na ten sníh už jsem se nemohla dívat :D. Dále jsem do Plánů přidala novou akci, která nás čeká už tento víkend, a to je soustředění. Bude zaměřené na stopy a povede ho vícemistr světa Karel Kováč. No doufám, že si neuděláme ostudu :D....což asi jo, Shanny tam bude jediný nepracovní pes :).

To je asi vše, ae po soustředku se určitě ozvu a snad budeme mít i nějaké fotky a třeba i nějaké to video :).11.11.2012 20:22:12
marketa.kana

Zápatí.jpg

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one