DSC_2080-3.jpg

Květen

 
31.5.2010
Máme tady poslední květnový den....A co to znamená? Ano dnes byl ten velký den, kdy jsem prošla zkouškou dospělosti. Sice úspěšně, přesto s otřesnými známkami :D a tak se tu o tom radši nebudu rozepisovat :P :D. Důležité je, že je to za mnou a já mám před sebou nádherné prázdniny :).

Nějak jsem tu v tom zmatku zapomněla napsat, že jsme minulý týden potkali na voříškiádě naše kamarády Janu s jedním ze svých psů - Aidou. A jak jsem se dozvěděla, KK Hlučín bude v létě pořádat zkoušky dle KJ Brno, takže jak to tak vypadá, tak tu ZPU1 nakonec zkusíme :).

V sobotu 29.5. jsem se byla podívat na VS na MČR mládeže, kterou pořádala naše ZKO Opava. Byla jsem ale jenom na poslušnost (pak jsem se už musela jít učit :/ ), takže fotky z poslušnosti najdete zde. Malou ukázku už jste viděli na Homepage.

No a poslední novinka (a zároveň asi nejlepší)....do plánů nám přibyla nová akcička a to TÁBOR ve  SVOJANOVĚ :))). Je to jeden z nejlepších táborů v ČR a dělají se tam snad všechny psí sporty. Více zde.

24.5.2010

V sobotu 22.5.2010 jsme vyrazily s našimy kamarádkami Alicí a Abynkou do Ostravy Svinova na naši první letošní voříškiádu. V pátek večer mě dost vyděsilo, když jsem si na stránákch ZKO Svinova přečetla, že se jim podařilo odčerpat vodu z cvičební plochy, a tak se výstava může uskutečnit. Když jsme tam přišly, zjistily jsme, že na velké části trávníku je vody skoro po kotníky, ale naštěstí mě mé skvělé botičky opět nezklamaly a neměla jsem ani mokré ponožky :). Pršelo jenom chvilinku, ale většinou bylo jenom zamračeno. Na chvíli dokonce i vykouklo sluníčko.

Začalo se s posuzováním pejsků naší kategorie malí kříženci - zvlášť fenečky a zvlášť pejsci. My jsme se Shannynkou neumístily, i když si myslím, že Shannynka tam byla jedna z nejhezčích - ale musím uznat, že můj názor je přece jenom subjektivní :D. Alice s Abynkou se umístily na krásném 5. místě, a tak si domů přivezly hezký pohárek.

Potom následovala první disciplína dovednostní soutěže. Byl to překážkový běh, přičemž jsem si myslela, že se bude jednat o nějaké jednoduché agility. Jenže myslet znamená..... První překážka byla skokovka, dlaší bylo podběhnutí pod žebříkem, pak se běželo za kladinou, podběhlo se áčko, pak se běželo uličkou vytvořenou ze zapíchaných tyček a svázaných šňůrou a na konci byla zase skokovka. Každou překážku musel překonat alespoň jeden z týmu - tzn. aspoň pes, nebo aspoň páníček anebo oba. Přišlo mi to dost nebezpečné, protože spousta pejsků evidentně cvičila agility, a tak když byli na volno po skokovce vyběhli na kladinu. Jenže jak zjistili, že pániček běží pod žebřík, seskočili z vrchu kladiny. Byli tam někteří dost malí pejsci a myslím, že si mohli takovým skokem i ublížit... Já jsem se samozřejmě předvedla jako vždy :D....Přece nebudu ohýbat svá jasná záda a tak když jsem se skláněla pod žebřík, sklonila jsem se málo a pěkně se praštila do hlavy :D. Naštěstí ten náraz ztlumila kšiltovka :D. Takže jsem to Shannynce řádně zkazila a opět jsme se neumístily. Ale v této soutěži se opět umístila Alice s Abynkou na 3. místě. Musely dokonce běžet dvakrát protože měly nejprve shodný čas s jiným týmem....

Poté následovalo posuzování malých kříženců pejsků. Měla jsem tam svého favorita, a to pejska, kterého jsme loni viděli na voříškiádě v Mariánských horách - tam vyhrál nejhezčího pejska výstavy. Tentokrát se ale umístil na 2. místě.

Další disciplínou dovednostní soutěže byl libovolný psí kousek. Do poslední chvíle jsem se nemohla rozhodnout jestli máme předvést poslušnost nebo nějaké triky, nebo obojí :D. No nakonec jsme předvedly poslušnost.... Možná to byla chyba, ale vzhledem k tomu, že jsme šly jako první, tak jsem neměla sebemenší představu o tom co budou předvádět ostatní. Nakonec jsme byli jediní, kdo předváděl poslušnost a umístily jsme se na 6. místě. Alice s Abynkou ani tentokrát nezklamaly a umístily se na 5. místě.

Jako poslední dovednostní soutěž bylo přivolání na čas. Jediná disciplína, kterou jsem nemohla Shannynce zkazit a tak jsem si říkala, že tady snad máme šanci. Ale Shanny už byla unavená a posuzování psů bez pp prospala pod lavičkou. Když jsme pak šly na místo odkud jsme pejsky vypouštěli, uviděla jsem, že s náma budou závodit i tři border kolie. To už jsem se vzdala veškeré naděje. Shannynku jsem na startu odložila a šla, jenže jsem došla do půlky a Shanny se za mnou rozběhla. Tak mi nezbývalo nic, než požádat pomocníka o podržení a jenom jsem se modlila, ať Shanny nepanikaří a nekousne :/....naštestí byla šikulka a když jsem ji zavolala vystřelila jako blesk :)....Nestačila pod sebe ani dávat nohy jak rychle běžela :D. No a když doběhla, slyšela jsem jak říkají, že je to nový nejlepší čas :). Nakonec už Shanny nikdo nepředběhl a tak jsme se umístily na 1. místě :))). Alice s Abynkou se opět umístily, a to na 3. místě.

A celkové hodnocení? Abych byla zcela upřímná, musím říct, že třeba organizace se mi vůbec nelíbila :(. Neměli jsme sebemenší představu kdy bude jaká kategorie a málem jsme ani nepoznaly, když jsme měly jít do kruhu. Bylo to trochu zmatené a myslím, že třeba prezenční listina pro každého účastníka nebo aspoň někde vyvěšený program by to mohl dost napravit, tak bysme aspoň měli lepší představu o tom co kdy bude. I přes tyto nedostatky jsme si to ale užily a už se moc těším na další voříškiády :).

Na fotky se můžete podívat
zde. Některé jsem fotila sama, některé jsem si vypůjčila od ZKO Svinov, za ostatní děkuju Alici.

17.5.2010
V tomto roce jsem měla v plánu zejména dvě akce. První byla zkouška ZPU1 a druhá Setkání psů z útulku. No a co byste řekli? Ano správně - obě jsou ve stejný den :/ No ale nebylo pro mě zas až tak těžké rozhodnout se kam půjdeme, takže přihláška na Setkání psů už je odeslána :o).
ZPU1 se odkládá na neurčito nebo možná na nikdy :D :D :D.


15.5.2010
Už delší dobu jsem byla smutná, že mám tak málo foteček Shannynky když byla ještě štěně. A nedávno taťka v počítači pár zapomenutých našel :). Všechny štěněcí fotky, jak staré, tak nově objevené, najdete zde. Pár je focených mým starým mobilem, tak jsou dost malé, ale aspoň něco ;).
K Arce do rubriky Psi na výchovu a výcvik jsem konečně přidala dvě její fotky. Najdete je úplně dole.


2.5.2010
Ták a máme tu konečně nové video z poslušnosti. Dneska jsem trénovala na ZPU1, takže jsem jela v kuse a jenom se dvěma odměnama. Kdyby takhle cvičila na zkouškách, tak bych se vůbec nezlobila :)....umí to sice i líp, ale hlavně to umí i podstatně hůř :D Joo a nenechte si ve videu ujít náš úžasný aport :D :D :D
Na tréninku agility jsme nebyli, protože pršelo :(....tak snad konečně příští týden.


1.5.2010
Dnes jsem vytvořila novou rubriku O mně. Je tam popsána vlastně celá má historie (trochu jsem se rozepsala :D), poděkování a také pár mých fotek ;)


11.11.2012 20:19:13
marketa.kana

Zápatí.jpg

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one