DSC_2080-3.jpg

Leden 2012

14.1.2012

Dnes jsme se Shanny vyrazily na společnou procházku do Mexika. Celkem nás šlo šest pejsků a bylo to super. Na fotky se můžete podívat zde.

Do Plánů přibyla nová akce - intenzivní trénink agility s Efkou Svobodovou. Usoudila jsem, že by přece jenom před těma našima prvníma oficiálkama byl vhodný nějaký ten trénink a navíc je ještě v hale, ve které jsme nikdy neběhaly, takže i to si zkusíme :).

Malinko, nebo spíš více, jsem upravila mé druhé webovky, které byly původně jenom prezentace fotek. Teď je z nich prezentace všeho, co se týká mého studia, i když pár věcí tam ještě musím doplnit. Podívat se na ně můžete zde.
6.1.2012

Tak jsem to předsevzetí, zúčastnit se oficiálních agility závodů, vzala nějak vážně a už jsme přihlášené na Zimní závody pro každého, které se konají v Horce nad Moravou 19.2.2012. Sice jsme celou zimu netrénovaly, takže jsme na tom dost bledě, ale na těchto závodech je vypsaná speciální kategorie A0, kde bude použito max. 15 překážek a nebude tam zařazena houpačka ani kruh. S houpačkou máme zatím problémy a dlouhé tratě taky zatím moc neběháme, takže je tato kategorie pro nás jako stvořená :).

3.1.2012

Tak a Vánoce jsou za náma...Shanny si jich teda moc neužila, protože jakmile se přiblíží vánoční svátky, všechny lidi popadne nějaké šílenství a začnou házet petardy a střílet ohňostroje :/. Nemohla jsem se koukat na to, jak se Shanny pořád klepe, a tak jsem se rozhodla vzkoušet Bachovu terapii (výtažky z různých květů a rostlin, které pomáhají čelit negativním vlivům). Četla jsem na ni spoustu kladných ohlasů, ale bohužel mi přišlo, že na Shanny to moc nezabírá. Vždycky když jí kapky nakapu na piškot, tak je asi tak pět minut uvolněná a v naprosté pohodě, ale pokud střílení pokračovalo, tak se po chvilce zase začala bát.

Na Štědrý den na tom byla ještě hůř, protože spousta lidí si tento den asi spletla se Silvestrem a bylo pár velkých ohňostrojů. Takže dárečku pod stromečkem - velkého fleesového copu - si ani nevšimla. Druhý den už si s ním ale hrála a měla z něj velkou radost :).

Díky bohu už je za námi i Silvestr, takže se snad už lidi dostatečně vyblbi a už bude pokoj :P.

A abych ten rok 2011 nějak shrnula.

Takže co se nám povedlo v agility... Konečně jsme se zúčastnily prvních neoficiálních závodů, kde jsme se v jumpingu umístily na 1. místě a v agility na 3.místě. Na LVT ve Svojanově jsme se potom na závěrečných závodech umístily v kategorii pokročilých na 2. místě. Co se nám v agility nepovedlo bylo, že jsme se stále nezúčastnily žádných oficiálních závodů, což už je opravdu ostuda :D. První předsvzetí do roku 2012 - konečně vyrazit na oficiálky! :)

A teď poslušnost... Konečně jsme z poslušnosti přesedlaly na Obedience a to hned na začátku roku, kdy jsme se zúčastnily semináře s Martou Fuglevičovou a poté u ní začaly cvičit v KK Ostrava - Třebovice. Ke konci roku jsme se pak zúčastnily dvou seminářů s Kristýnou Vojkovskou. Ti kdo sledují naše počínání už delší dobu, tak určitě ví, že naším největším problémem je aport. Pomalu se z toho začínala stávat moje noční můra. Marta Fuglevičová nám s ním ohromně pomohla a Shanny (nebo možná já? ;) ) udělala obrovský pokrok. Teď už přinese nejen pachové dřívko, ale dokonce i aport. A nejen že ho nosí, ale má z něj radost a baví jí to! Z toho mám za tento rok v poslušnosti největší radost :). A také z toho, jak jsem už tady psala dříve, že jí celá poslušnost začala pořádně bavit, že se raduje, když vidí, že jdeme cvičit :). Trošku je mi líto, že jsme opět nešly na žádnou zkoušku, ale nechtěla jsem nic uspěchat a kvůli tomu ještě něco pokazit.

To je asi vše. Snad jen můžu dodat, že jsem se také stala členem Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat, abych mohla pomáhat pejskům, kteří jsou v útulcích. V levém panelu můžete vidět facebookvský štítek vítkovského útulku, který mám tak trošku nastarosti. To znamená, že se hlavně snažím najít pro pejsky nové domovy. Také jsem uspořádala sbírku pro štěňátka v opavském útulku, kde pro ně potřebují granulky. Více o sbírce zde.

Plány 2011 jsem přesunula zde a jejich původní místo zaujaly plány pro rok 2012. Zatím jsou jen předběžné, ale určitě bych se chtěla zúčastnit zase nějakých závodů agility a jak už jsem psala - snad už i oficiálních. A snad se nám podaří letos složit i nějakou zkoušku obedience...

Všem Vám do nového roku přeju mnoho štěstí, zdraví a radosti :).

2011.jpg

12.11.2012 18:19:34
marketa.kana

Zápatí.jpg

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one