DSC_2080-3.jpg

Srpen

28.8.2010
Tak a mám tu další táborovou aktuálku....slibuju ale, že už je poslední :D. Konečně jsem nahrála poslední video, a to ze závěrečného závodu agility. Podívat se na něj můžete zde. A také jsem našla moc pěkné fotky Shannynky z tréninků a závodu agility. Ty najdete zde.

Dále jsem do plánů akcí přidala pár akciček.
První je klubový závod, kde budeme závodit dle ZPU1. Ale ještě to není úplně jisté... Pokud bych se ale zúčastnila, tak určitě jenom mimo soutěž - nanečisto, jak mi radil na táboře Pavel Hrobař.
Další akce je závod O Štramberské ucho. Tam bychom závodily dle ZVV1 - upravená poslušnost (bez střelby...) To se také ale ještě rozhodnu, protože si nejsem jistá, jestli bychom to zvládly....
No a poslední akce je seminář s Katkou Kramářovou. Chtěla jsem na něj jet už na jaře do Hlučína, ale tehdy byl zrušen, teď ho pořádá náš klub - ZKO Opava a já doufám, že to konečně vyjde :)


17.8.2010
   Takže v neděli jsme se vrátili z tábora. Bylo to supr a nejradši bych si to tak o týden prodloužila....
Když jsme se v červnu s kamarádkou Alicí rozhodly jet na nějaký tábor ani ve snu mě nenapadlo, že ještě budou volná místa na tábor ve Svojanově, který pořádá paní Jansová, šéfredaktorka časopisu PES Přítel člověka, a na který slýchám už dlouhou dobu samou chválu. Ale měly jsme štěstí, a tak jsme v sobotu 7. srpna vyrazily se Shannynkou a Abynkou vstříc novým zážitkům :D. Do naší chatky přibyla ještě na místě Zdeňka se svou krátkosrstou kolií Foxy.
   Nejvíc jsem se těšila na agility. Naší výcvikářkou byla Dáša Laníková a musím říct, že lepší výcvikářku jsem si nemohla přát :). Celou dobu nás úžasně podporovala a sršela neuvěřitelnou energií, která mě i v sedm ráno, kdy jsme měli dopolední trénink, dokázala probudit a věřte, že to je v mém případě co říct :D. Shannynka bylo moooc šikovná. Neustále mě překvapovala, jak parkury zvládala jako by nebylo nic jednoduššího :). V úterý se sice dostavila menší krize, ale když jsem trošku promazala náš denní program a vybrala ty správné pamlsky :D, tak bylo opět vše v pohodě, ne-li lepší. Myslím, že já jsem se za ten týden opravdu hodně zlepšila a nakonci jsem zaběhla takové sekvence, o kterých bych si to dřív dokázala jen těžko představit. (Shanny by to všechno zvládla už dávno, mít lepší paničku...)
   V poslušnosti byl naším instruktorem Pavel Hrobař, na kterého jsem se dost těšila. Doufala jsem, že mi pomůže posunout se trošku dopředu a poradí s mými problémy. Pochválil naši chůzi i obraty, z čehož jsem měla opravdu radost :). Když jsem mu chtěla ukázat, jak nám nejde aport, že ho Shanny vůbec nechce nosit, řekl ať ji ho hodím. Tak jsem ho hodila....a co se stalo? No světe div se, ale Shanny ten aport vážně donesla :O. Připadala jsem si jak pako :D. Půl hodiny mu tam vykládám, jak ho nechce, pak hodím a ona ho donese :D. I tak mi dal spoustu rad, jak to napravit, tak doufám, že už to s tím zatraceným :D aportem bude v pohodě. S dalšími problémy mi také poradil, takže se teď všichni třeste, protože až my nastoupíme na plac..... :D :D :D
   V pondělí jsme v šest ráno!!!!!!!! vyrazily na stopu. Dostaly jsme spoustu dalších cenných rad a opět jsem usoudila, že by stálo za to občas na nějakou tu stopu vyrazit :D.
   Další naší aktivitou byly obrany. Noo nevím jestli se tomu tak v našem případě dalo říkat... :D. U nás to totiž vypadalo tak, že figuranti krmili Shanny dobrotkama, aby k nim získala důvěru. Ale v pondělí jsme dokonce kousali i na hadr a musím říct, že Shanny je vážně trhač :D. Jenže potom toho bylo na Shanny moc, tak jsem obrany vypustila. Ještě jsme si vyzkoušely uličku, a ta byla vážně komická :D. Shanny se dívala po ostatních psech, proč jako řvou jako paka a proč ten idiot (figurant) :P :D tady lítá jak blázen???
   Od úterý pak přibylo dogfrisbee, které sestávalo z dopoledních tréninků, kde jsme se učili všemožně házet diskama a večerních tréninku, kde jsme trénovali se psama. Já jsem se teda účastnila hlavně těch dopoledních tréninků a div jsem si nepolámala ruce, jak jsem se snažila o všechny ty triky s talířem :D. Každopádně nakoupím pořádné disky a začneme se Shanny trénovat ;).
   Ve středu byl volný den, kdy nás čekala ukázka dogfrisbee, hra ultimate a ukázky poslušnosti podle základních zkoušek a poslušnosti v podání Pavla Hrobaře, na což se opravdu hezky koukalo - jestli někdy s nějakým psem budu mít takovou poslušnost, tak sním vlastní botu :D.
   Ve čtvrtek nás čekala noční avizace. Musím říct, že jsem z toho byla podělaná až za ušima :D. Představovala jsem si jak du někde lesem a figurant na mě někde skočí :D. No to se naštěstí nestalo a dokonce jsem ani nezabloudila :D. Shanny úspěšně zahnala oba figuranty s přispěním jejich velkého hereckého talentu :D, čehož si ale ona vůbec nevšimla a po zbytek tábora statečně odháněla všechny chlapy, kteří se naskytli v okruhu pěti metrů :D.
   No a konec tábora se nezadržitelně blížil a stejně tak se přiblížil i závěrečný závod agility. Byla jsem děsně nervózní a opět musím říct, že na závodění nemám nervy :/. Tím jak jsem byla nervózní jsem to Shannynce celé pokazila :(. Vůbec jsem ji neukazovala... I přesto jsme si vyběhaly pohár, protože v naší kategorii závodili pouze tři závodnici. My jsme zkončily třetí.
   Celý tábor jsme si skvěle užili díky skvělým lidem, které jsem tam poznala a rozhodně příští rok nebudu váhat a pojedeme znovu :).
Video z tréninků agility můžete shlédnout zde a z tréninků poslušnosti zde.


6.8.2010
Zítra odjíždíme na tábor :))). Začátek se posunul o jeden den dřív, takže tam budeme o jeden den déle. Už se nemůžu dočkat! Snad přivezeme hodně foteček, nějaká videa, ale hlavně spoustu zážitků a nových vědomostí ;) :D.


11.11.2012 20:17:44
marketa.kana

Zápatí.jpg

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one