DSC_2080-3.jpg

Srpen 2011

22.8.2011

LVT SVOJANOV
HOMEPAGE.jpg

3. turnus - 13.-21.8.2011

V sobotu 13. srpna jsme opět se Shanny vyrazily na tábor do Svojanova. Tentokrát nás doprovázela kamarádka Darja s jejím štěnětem (nebo spíše už puberťákem :D) Orrym.

Na tábor jsem jela prakticky pouze kvůli agility, zvláště po zkušenostech z minulého roku, kdy na Shanny těch všemožných aktivit bylo hodně. Zařadily jsme se do skupiny pokročilých k Dáše Laníkové, u které jsme cvičily i loni a stejně jako loni byla Dáša super.

Přesto, že jsem jela hlavně kvůli agility, cvičily jsme také poslušnost. Nejprve jsme byly zařazeny do skupiny k paní Stanislavě Jansové. Bylo velice zajimavé sledovat její práci se psy, protože se zabývá problematickými psy. Ale vzhledem k tomu, že se Shanny děláme sportovní poslušnost, byly jsme přeřazeny k panu Hrobařovi. U něj jsme cvičily i loni. Ale po dvou cvičeních jsem poslušnost vzdala, protože cvičit v největším vedru na betonu, kde nebyla možnost schovat se do stínu, a ještě k tomu stylem, že jsme jednotlivé cviky předváděli po jednom mi přišlo pro psy vražedné. A navíc se každý den opakovaly úplně stejné cviky ve stejném pořadí, což nedělám ani doma, kde má Shanny dost energie a cvičení není stylem minutu cvičím, deset minut čekám na další cvik.

Ve středu na tábor dorazil Ladislav Mach se svým malinoisem Octavius Malidaj. Nejprve byl seminář o motivaci ve výcviku a vůbec celém výcviku poslušnosti a pak nám pan Mach předvedl s "Oskárkem" nějaké cviky. Byla radost se na to koukat :))). Potom se individuálně věnoval jednotlivým psům. Druhý den se ještě věnoval stopám a obranám.

 V neděli nás opět čekal závod. Mám pocit, že moje nervozita je s každým dalším závodem horší a horší :/. No ale nakonec jsme zaběhly bez chyby a umístily se na 2. místě :).

Na video z tréninků agility se můžete podívat zde, ze závěrečného závodu zde a z tréninku poslušnosti zde. A na fotky se můžete podívat zde.7.8.2011

Dnes jsme se Shanny vyrazili na výlet na ostravskou haldu Ema. I přesto, že bylo šílené vedro, tak jsme si to skvěle užili :).

Dnes jsem také nahrála nové video z našeho zahradního tréninku agility. Podívat se na něj můžete zde.
DSC_8808.jpg


6.8.2011

Dnes jsem se byla podívat s bráchou v opavském útulku. Přinesli jsme jim tam 10kg granulí a pak jsme se šli podívat na pejsky. Teda vybrala bych si tam hned. Byl tam nádhený hladkosrstý foxteriér a věřím, že by si se Shanny skvěle rozuměli. Bohužel rodiče mi dalšího pejska nedovolí :(.

Do plánů jsem přidala tři nové akce. První je zkouška OB-Z, u které jsou otazníky, protože máme rozpracované aporty a nevím, jestli je do termínu zkoušky stihneme dodělat. Druhá akce je zkouška ZPU1 a jsou u ní taky otazníky :D, protože jsme rok nebyly na stopě. Ale když jsem nedávno na stopu se Shanny vyrazila, nádherně ji vypracovala, předmět zalehla a málem jsem ji nedostala domů, jak ještě chtěla čuchat :D. Takže tuhle zkoušku vidím celkem nadějně :). Třetí akce jsou agility závody Hopsinky, které pořádá klub agility v Mokrých Lazcích. Jsou to oficiální závody, takže pokud už do té doby budeme mít výkonnostní průkaz, tak se jich určitě zúčastníme :).11.11.2012 20:07:05
marketa.kana

Zápatí.jpg

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one