DSC_2080-3.jpg

Srpen 2014

3.8.2014


   Asi to bylo tím upršeným počasím, před několika dny mě přepadla nějaká nostalgie a já si pročítala naše staré "aktuality". Kolik jsem měla se Shanny plánů, jak se vyvíjelo naše počínání v obedience a agility. Jak jsem neustále plánovala, jak konečně začneme pořádně agility trénovat.... No jak z předchozích příspěvků můžete vědět, všechny tyhle moje ambice byly přerušeny Shannynčiným zraněním na intenzivním tréninku agility na začátku tohoto roku. Poté se zjistilo, že se nejedná o zranění, ale trvalou nemoc - pravděpodobně spondylóza :(. Donedávna jsem si vlastně ještě myslela, že to pro nás nemusí znamenat konec agilitění, že budeme schopné trénovat alespoň na snížených překážkách. Přišlo ale vystřízlivění a já zjistila, že Shanny má problémy právě ze skákání. Sice běhá s nadšením a nedává na sobě prakticky nic znát, ale nemocnou páteř má spojenou s únikem moči a to je téměř jediný způsob jak na ni lze poznat, že má bolesti. Vůbec jsem netušila jak je Shannynka statečná, jak dlouho už musela trpět, ale nikdy na sobě nenechala nic znát a ještě měla z tréninků a veškerých našich aktivit radost. Neustále přemýšlím, jak dlouho už se s tím Shannynka trápí a vzpomínám jak občas vyhýbala skočky, vypadávala ze slalomu, byla opatrná při hře s ostatními pejsky, nebo si s nima nechtěla hrát vůbec. Vybavuji si jednotlivé situace a napadá mě, jestli si to Shanny nese s sebou celý život.
   S agility jsme se tedy už definitivně rozloučily, což mě mrzí nejvíc kvůli tomu, že to přišlo ve chvíli, kdy jsem si to začínala srovnávat v hlavě, začínaly jsme si se Shanny na parkuru rozumět a Shannynku to ohromně bavilo. Samozřejmě může být ale vždycky hůř, a proto se momentálně nejvíc raduju z aktivit, na které jsem přišla, že Shannynce nevadí, naopak ji pomáhají. První je canicross, kterým si buduje fyzičku. Běhá pouze v mírném tahu a hlavně v klusu. Další je plavání, které Shannynku moc baví a ráda aportuje z vody klacky a balónky. No a samozřejmě naše procházky a delší výlety. Z každého našeho společného kilometru mám radost. Také posilujeme zádové svaly balančími cviky. Postupně natáčím video s tímto cvičením a na konci prázdnin hotové video přidám zde na web.
   Spousta lidí si uvědomí co má, až ve chvíli kdy to ztratí. Tyto události jsou pro mne takovým zdviženým výstražným prstem, abych si vážila toho co mám a opět si uvědomila co je vlastně důležité - ne zapsané splněné zkoušky ve výkonostním průkazu, ale to že můžeme být každý den spolu - každý den, kdy Shanny nic nebolí a je šťastná a můžeme se radovat ze společných procházek.
 
Ještě jsem se nepochlubila s Shannynčiným novým canicrossovým postrojem od Non-stop dogwear. Dlouho jsem přemýšlela, od které firmy tahací postroj vybrat, nakonec zvítězil tento, protože má podle mého názoru nejlepší konstrukci.
DSC_1122-2.jpg

Na konci srpna jsme přihlášené na třídenní mushing soustředění v Bartošovicích, které pořádá Canicross Ostrava. Podle programu si teda dáme pořádně do těla, tak se teď snažím trénovat hlavně svoji fyzičku, ať si tu ostudu neuděláme zas až tak velkou :D.
DSC_1336-2.jpg

03.08.2014 12:48:03
marketa.kana

Zápatí.jpg

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one